Субота, 05 груд. 2020 р.
Національна технічна робоча група з GLOBALG.A.P. PDF Друк E-mail
Новини - Останні новини

ПРЕС-АНОНС                                            

 

Валентина Фролова

секретар Національної технічної робочої групи GLOBALG.A.P. в Україні

тел.: + 38 (044) 361 2249, ел. пошта: ntwg@qdc.com.ua

 

В Україні почала роботу Національна технічна робоча група з GLOBALG.A.P.

 

4 жовтня 2019 року у Києві відбулося установче засідання Національної технічної робочої групи (НТРГ) GLOBALG.A.P. По всьому світу, цей орган відповідає за переклад і адаптацію вимог GLOBALG.A.P. виходячи з інтересів і потреб місцевих зацікавлених сторін та слугує зв’язуючою ланкою і першою точкою контакту між GLOBALG.A.P. і країною.

 

«Така велика країна, як Україна, має великий потенціал для експорту сільськогосподарської продукції, - говорить Едіте Страдзіна, аккаунт-менеджер GLOBALG.A.P. – реалізувати його можна тільки впровадивши найкращі світові практики та інновації і довівши всьому світові, що українська продукція відповідає найкращим світовим стандартам. Впроваджуючи стандарти, фермер забезпечує високу якість і гарантує сталість процесів виробництва.»

 

«Наш центр має значний досвід консультування з впровадження стандартів у різних країнах. – Валентина Березан, генеральний директор Центру розвитку якості, - Ми розуміємо, що впроваджуючи зміни і адаптовуючи законодавче поле держави до міжнародних норм, ми гарантуємо конкурентоздатність української аграрної галузі, і якість життя споживачів.»

 

«Я вважаю, що наша сьогоднішня зустріч відкриває новий розділ в історії сільського господарства України, - говорить Кірк Реймер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», - коли дотримання і використання найвищих міжнародних стандартів безпеки та якості справді і повноцінно стануть щоденною практикою для українських фермерів.»

 

На сьогодні до складу НТРГ в Україні увійшли 28 учасників, серед них: виробники, експерти, торговельні мережі, консультанти, представники наукового середовища, лабораторій, органів сертифікації, агробізнесу та інші зацікавлені сторони з досвідом у сфері безпеки харчових продуктів, екології, впливу на добробут людей і тварин. Участь в установчому засіданні Національної технічної робочої групи в Україні взяла Едіте Страдзіна – аккаунт-менеджер GLOBALG.A.P.

 

Під час першого установчого засідання були обрані Секретаріат і Голова НТРГ та затверджений план роботи НТРГ на перший рік. Зокрема, в першу чергу будуть перекладені

і адаптовані Загальні положення стандарту GLOBALG.A.P. вер.5.2. і Оцінювання ризиків щодо соціальних практик у первинному виробництві (GRASP). Фінальні версії документів будуть розміщені на сайті GLOBALG.A.P. www.globalgap.org та на сайті Центру розвитку якості - приймаючої організації Національної технічної робочої групи в Україні: www.qdc.com.ua.

 

Загалом, сфера відповідальності Національної технічної робочої групи включає ряд питань:

 

 До кінця жовтня 2019 р. НТРГ збирає пропозиції для доопрацювання плану діяльності на наступний рік. Засідання Робочої групи відбуватимуться раз на квартал. Наступне засідання заплановане на січень 2020 року.

 

Контактна особа Національної технічної робочої групи GLOBALG.A.P. в Україні:

Валентина Фролова, секретар НТРГ, тел.: + 38 (044) 361 2249, ел. пошта: ntwg@qdc.com.ua.

***

GLOBALG.A.P. — одна з найвідоміших у світі систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів у сільському господарстві і найбільш розповсюджена схема сертифікації належних сільськогосподарських практик на рівні первинного виробництва. GLOBALG.A.P. 15 років тому започаткували європейські мережі роздрібної торгівлі. На той час вміст пестицидів у продукції, яку реалізовували в супермаркетах, ніхто не контролював. Це негативно впливало на здоров’я покупців і репутацію торговельних закладів. Тому для виробників були запроваджені єдині стандарти й однакові правила виробництва та постачання продуктів у супермаркети Європи.

Перші сертифіковані на відповідність вимогам GLOBALG.A.P. господарства з’явилися 2003 року. Із 2004-го це явище стало масовим, а з 2006-го набуло міжнародного характеру. Нині на відповідність вимогам GLOBALG.A.P. сертифіковано понад 200 тис. виробників, у 135 країнах світу. Лідерами з кількості сертифікованих господарств є Іспанія, Італія та Нідерланди. 

***

ТОВ «Центр Розвитку Якості» - це компанія, завданням якої є сприяння підприємствам усіх форм власності в підвищенні ефективності діяльності в досягненні максимальних економічних результатів. Місією компанії є популяризація та впровадження в життя міжнародного досвіду зі стандартизації систем менеджменту через проведення консалтингових робіт з побудови та впровадження систем менеджменту та підвищення кваліфікації персоналу на підприємствах, відповідно до вимог міжнародних стандартів.

 ***

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України. Проект триватиме до липня 2020 року. Докладніша інформація про проект: https://www.facebook.com/usaid.ards.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-57-41або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

 
Контакти УкрАО

Державна реєстрація: 09.02.2006 р.

Асоціація припиняє свою діяльність

Тел.        067-3941475,  050-4103206

Електронна пошта – ukrao@i.ua,   ukrao@i.com.ua;

Ідентифікаційний код юридичної особи (ЄДРПОУ) – 341 88 687.

Код 388858747575 результату надання адмін. послуг для доступу до Статуту УкрАО на сайті Мінюсту України https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Довідка про взяття на облік платників податків № 14 923 від 10.02.2006 видана ДПІ у Солом’янському районі м. Києва.

Індивідуальний податковий номер – 341 886 826 580.

UA033510050000026008495328600

Платник податків на загальних умовах.

PIC: 921459940

Хто на сайті?
На даний момент 6 гостей на сайті